W poście tym znajdzie się aktualizowany na bieżąco spis treści związany z cyklem artykułów dotyczących samodzielnej nauki języka angielskiego. Samodzielna nauka, przez wielu uważana za trudną bądź niemożliwą, jest bardzo efektywną metodą poznania i szlifowania swoich umiejętności języka angielskiego. Z racji tego, że wiele osób ma pewien problem z dobrą organizacją nauki w domu, postanowiłem napisać cykl artykułów, które poruszą najważniejsze sprawy i problemy związane z tym tematem. Poniżej zamieszczam odnośniki do konkretnych części cyklu wraz z krótkim opisem poruszanych w nich zagadnień.

Część 1: Samodzielna nauka angielskiego – zanim zaczniesz cz. I i cz. II.

W artykułach tych opisuję, o czym należy pamiętać i czego być świadomym jeszcze przed rozpoczęciem samodzielnej nauki języka angielskiego.

Część 2: Plan nauki.

We wpisie tym zachęcam do stworzenia planu działania, w którym określimy nasze cele, oczekiwania i sposoby nauki. Podaję także konkretny przykład takiego planu.

Część 3: Wybór książek.

W tym wpisie daję wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich podręczników do nauki angielskiego.

Część 4: Nauka gramatyki.

Wskazówki dotyczące nauki angielskiej gramatyki.

Część 5: Programy.

Programy komputerowe odgrywają wielką rolę w efektywnej nauce słownictwa. W tym wpisie opisuję zasadę ich działania i wymieniam zalety, które powinny zachęcić uczących się angielskiego do spróbowania tego sposobu nauki.

Część 6: Nauka słownictwa

Krótki opis najlepszych sposobów na przyswajanie angielskiego słownictwa.